به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت های سایت بروز نبوده و جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید .

مدل های مختلفی از ماشین ظرفشویی در بازار موجود می باشد که شرکت های تولید کننده ی آنها و موسسات استاندارد برچسب های مصرف انرژی که میزان بهروری آب و انرژی را نشان می دهند برای آنها مورد استفاده قرار می دهند. همچنین از برچسب کارامدی آب استفاده می کنند که به صورت برچسب ستاره می باشد که به محصولاتی که نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار از آب کمتری استفاده می کنند ستاره های بیشتری تعلق می گیرد. اما برچسب های رتبه بندی انرژی، مصرف انرژی در سال را نشان می دهند. هرچه رتبه محصول بالاتر باشد کارآمدی انرژی آن بالاتر می باشد.


ماشین ظرفشویی چقدر آب مصرف می کند؟

اگر تا به حال به زندگی بدون ماشین ظرفشویی فکر کرده اید، نیازی به گفتن ندارد که داشتن یک ماشین ظرفشویی در خانه چقدر عالی است. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که وقتی این وسیله در حال شستن ظروف می باشد و می چرخد واقعاً چه اتفاقی می افتد؟ آیا شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی مقرون به صرفه است یا با دست؟ برای پاسخ به جواب این سوال بایست به دو نکته در مورد ماشین ظرفشویی توجه کرد. یک میزان مصرف انرژی ماشین ظرفشویی، دو میزان مصرف آب آن.


آیا مصرف آب ماشین ظرفشویی زیاد است ؟

در واقع ممکن است این موضوع که شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی آب کمتری از شستن آنها با دست مصرف می کند غیر ممکن به نظر برسد زیرا تصور می شود ماشین های ظرفشویی دائماً آب را بر روی ظروف می ریزند، اما ماشین ظرفشویی جدید از آب کمتری نسبت به شستن دست استفاده می کنند. تمیز کردن آنها در سینک می تواند حداکثر 27 گالن آب را در هر بار مصرف کند. یک ماشین ظرفشویی دارای برچسب ستاره از 3 گالن آب (حدود 11 لیتر) در هر بار شست و شو استفاده می کند. این ماشین ظرفشویی های دارای برچسب ستاره تقریباً 5000 گالن آب در سال ذخیره می کنند.

خرید ماشین ظرفشویی از بانه


در سال 2013 استانداردهای جدیدی وضع شد که ماشین ظرفشویی ها را ملزم به استفاده از 5 گالن آب در هر چرخه ی شست و شو می کرد. از طرف دیگر ماشین ظرفشویی های ساخته شده قبل از سال 1994 می توانند بیش از 10 گالن آب را در هر چرخه مصرف کنند.


چگونه ماشین های ظرفشویی باعث صرفه جویی در انرژی می شوند ؟

باور کردن این مورد حتی سخت تر از واقعیت صرفه جویی در آب است اما واقعیت دارد. برای شستن ظرف ها با دست نیاز به آب گرم دارید برای این منظور باید از آب گرمکن استفاده کنید. بیشتر ماشین ظرفشویی های جدید دارای بخاری هایی هستند که آب را با کارایی بیشتری نسبت به آب گرمکن ها گرم می کنند. در کل، اگر ماشین ظرفشویی ها دارای برچسب ستاره باشند، می توانند کمتر از نیمی از انرژی شستن ظرف ها را با دست استفاده کنند.


ماشین ظرفشویی ها در هر بار استفاده چقدر آب مصرف می کنند ؟

ماشین ظرفشویی های با ظرفیت متوسط در هر چرخه از 6 گالن آب استفاده می کنند. ماشین ظرفشویی های دارای برچسب ستاره در هر چرخه از 4 گالن استفاده کرده و میزان مصرف انرژی آنها از 1.59 کیلو وات ساعت در هر بار به 0.87 کیلو وات ساعت در هر بار استفاده می رسد.


بر اساس تحقیقات انجام شده شستشوی با دست 5 برابر بیشتر از ماشین ظرفشویی های کارآمد و 3.5 برابر بیشتر از ماشین ظرفشویی متوسط آب مصرف می کند. در حقیقت هرچه ظرف های بیشتری را با دست بشویید، آب بیشتری هدر می دهید.


کارآمدترین روش استفاده از ماشین ظرفشویی به حداکثر رساندن اندازه بار آن می باشد. ماشین ظرفشویی هنگامی که بار آن کامل نباشد از همان مقدار آب برای شستن ظرف ها استفاده می کند.


بنابراین اگر امکان دارد ظرف های خود در طی چند روز را جمع کرده و منتظر بمانید تا بار ماشین ظرفشویی پر شود. بسته به اندازه خانه شما، می توانید تعداد شستشوهای هفتگی خود را به میزان کم در هفته محدود کنید و در هزینه و انرژی و مصرف آب نیز صرفه جویی کنید.


چنانچه قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را داشته باشید ، فروشگاه نیدوکالا ارائه دهنده محصولات و لوازم خانگی از بانه با تضمین کیفیت محصول در خدمت شما عزیزان می باشد.شما می توانید تمامی مدل های ماشین ظرفشویی با برند های متنوع را در فروشگاه نیدوکالا با یکدیگر مقایسه نموده و بهترین خرید را از این فروشگاه انجام دهید.


مقالات و دانستنی ها

یخچال دوقلو یا ساید بای ساید

ما در این مقاله قصد داریم تفاوت ها و مزیت های هر یک از این دو یخچال را معرفی و این دو نوع را با یکدیگر مقایسه نماییم تا در هنگام خرید با اطلاعات کافی در این زمینه بهترین خرید را داشته باشید.پیش از هرچیز به معرفی این دو محصول می پردازیم.

ادامه مطلب
راهنمای خرید یخچال

یکی از مهم ترین و گران ترین وسایل خانه یخچال و فریزر می باشد و می بایست طول عمر بالایی داشته باشد و حداقل تا 10 سال قابل استفاده باشد.به همین علت جهت خرید این وسیله می بایست دقت بیشتری به عمل آید و وقت کافی جهت تحقیق و انتخاب آن گذاشت.

ادامه مطلب
برچسب مصرف انرژی چیست؟

برچسب ها اطلاعاتی مانند شرکت سازنده و تهیه کننده محصول در بازار، مدل، برچسب مصرف انرژی، مصرف سالانه انرژی در کیلووات ساعت و موارد دیگر مهمی را در اختیار ما قرار می دهند.

ادامه مطلب
راهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون در هر خانه ای از مهم ترین اولویت ها و ضروریات می باشد.با توجه به اینکه امروزه مدل ها و برند های بسیار متنوعی از تلویزیون در بازار موجود می باشد نیاز به یک راهنمای کلی جهت خرید این وسیله می باشد تا بتوان بر اساس بودجه ای که در اختیار می باشد بهترین خرید را انجام دهیم

ادامه مطلب