به دلیل نوسانات شدید ارز قیمت های سایت بروز نبوده و جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید .

شیوع ویروس کرونا موجب اختلال در عرضه شرکت های چینی و چند ملیتی شده است. با شیوع این ویروس دولت چین تعطیلی کارخانه ها و ادارات را تمدید کرد و خطوط هوایی داخل و خارج از کشور را لغو کردند.


اختلال در تولید تا حد زیادی بر تولید کالاهای خانگی، کالاهای فناوری پیشرفته و صنایع نساجی تأثیر می گذارد، جایی که چین نقش اساسی در تأمین زنجیره جهانی دارد. اختلال در تولید در این صنایع تأثیر منفی بر زنجیره تأمین جهانی خواهد داشت زیرا شرکت ها در یافتن تأمین کنندگان جایگزین تلاش می کنند.


تاثیر شیوع کرونا بر تولیدات و فروش برند سامسونگ

شرکت سامسونگ نتایج مالی خود را برای سه ماه اول سال 2020 گزارش داد. کل درآمد این شرکت نسبت به سه ماهه قبلی 7.6 درصد کاهش داشته است که عمدتا بخشی از آن به دلیل فروش فصلی ضعیف برای بخش نمایش شرکت و بخش الکترونیکی مصرفی و بخشی دیگر ناشی از اثرات شیوع بیماری کرونا می باشد.

خرید از بانه


شیوع کرونا و بازار تلفن های هوشمند

با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش تمایل مردم برای حضور در اجتماعات و خرید، تقاضا به میزان قابل توجهی کاهش یافته در نتیجه فروش گوشی های هوشمند این شرکت نیز در سه ماهه اول کاهش پیدا کرد. با این حال این شرکت با بهبود کیفیت گوشی ها، افزایش فروش مدل های 5G و استفاده از بازاریابی در طول دوره سودآوری خود را حفظ کرده است. با این حال انتظار می رود میزان فروش و سود حاصل از فعالیت محصولاتی مانند تلفن های هوشمند و تلویزیون کاهش یابد زیرا کویید 19 روی تقاضا تأثیر می گذارد و منجر به بسته شدن انبار و کارخانه ها در سطح جهان می شود. به منظور حل این معضل شرکت سامسونگ از قابلیت انعطاف پذیری و شبکه های تولید جهانی خود و همچنین تقویت قابلیت فروش آنلاین خود بهره می برد.


انتظار می رود در سه ماهه دوم، تقاضا و فروش در اکثر مناطق به دلیل رکود اقتصادی ناشی از بیماری کرونا به شدت کاهش یابد. این شرکت انتظار دارد به دلیل رکود بازار و بسته شدن فروشگاه ها با کاهش فروش محصولات و عملکرد کلی تجارت خود روبه رو شود. با این وجود شرکت سامسونگ بر بهبود بهره وری در هزینه و تقویت کانال های آنلاین و B2B خود تمرکز خواهد کرد. در صورت بروز هرگونه اختلال اضافی در تأسیسات تولید، شرکت با استفاده از قابلیتهای انعطاف پذیر خود در سراسر جهان پاسخ گو خواهد بود.


سایر شرکت های تولید کنند لوازم خانگی قیمت محصولات خود مانند یخچال، سیستم های تهویه هوا، اجاق های مایکروویو و ماشین لباسشویی را از ماه مارس به دلیل بالا بودن قیمت اجزای سازنده ی آنها در زمان شیوع ویروس کرونا افزایش دادند. به دلیل پایین آمدن تولید در چین، قیمت قطعات بالا رفته و هزینه حمل و نقل افزایش پیدا کرده است.


دو شرکت بزرگ تولید کننده لوازم خانگی ال جی و سامسونگ، پس از افزایش 3 تا 4 درصدی قیمت اجاق های مایکروویو و ماشین لباسشویی های خود قیمت یخچال و فریزرهای خود را پس از آن افزایش دادند. همچنین این شرکت ها از ماه مارس به دلیل پرش 15 تا 20 درصدی در قیمت قطعه اصلی پنل تلویزیون های LED ، قیمت تلویزیون ها را 7 تا 10 درصد افزایش دادند.


شرکت ال جی با ابتلای یکی از شهروندان شهر گومی کره جنوبی کارخانه تولید نمایشگر گوشی های خود را به طور موقت تعطیل کرد.  پیش از شرکت ال جی شرکت سامسونگ نیز یکی از کارخانه های خود را در کره جنوبی به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور تعطیل کرد.


مقالات و دانستنی ها

تلویزیون سه بعدی بخریم یا نه؟

تلویزیون مطمئناً یکی از تأثیرگذارترین ابزار های زمان ما است. از طریق تلویزیون شما می توانید به اخبار، ورزش، سرگرمی، اطلاعات و تبلیغات دسترسی داشته باشید.به دلیل رقابت بالای شرکت های سازنده ی تلویزیون روزانه تلویزیون های بیشتر و با قابلیت های بالاتر وارد بازار می شوند

ادامه مطلب
برچسب مصرف انرژی چیست؟

برچسب ها اطلاعاتی مانند شرکت سازنده و تهیه کننده محصول در بازار، مدل، برچسب مصرف انرژی، مصرف سالانه انرژی در کیلووات ساعت و موارد دیگر مهمی را در اختیار ما قرار می دهند.

ادامه مطلب
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

چنانچه قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید می بایست به نکاتی توجه نمایید تا بهترین انتخاب را در ارتباط با این موضوع انجام دهید.ماشین لباسشویی همانند سایر وسایل خانه امروزه از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و قیمت های مختلفی را شامل می شود

ادامه مطلب
یخچال دوقلو یا ساید بای ساید

ما در این مقاله قصد داریم تفاوت ها و مزیت های هر یک از این دو یخچال را معرفی و این دو نوع را با یکدیگر مقایسه نماییم تا در هنگام خرید با اطلاعات کافی در این زمینه بهترین خرید را داشته باشید.پیش از هرچیز به معرفی این دو محصول می پردازیم.

ادامه مطلب